תוצאות 1 עד 6 מ 6

נושא: מאמר: עקרונות הגנה ובדיקה של ממסרי מגן

מאמר: עקרונות הגנה ובדיקה של ממסרי מגן

ניתן לצפות במאמר בקישור : -עקרונות-הגנה-ובדיקה-של-ממסרי-מגן

שבוע טוב הסבר מפורט ויפה כל הכבוד

תודה על המאמר!

משתמש חדש
    תודה על המאמר!

משתמש חדש

בדיקת פחת בזוויות

ציטוט נכתב במקור על ידי רועי אפללו צפיה בהודעה
    ניתן לצפות במאמר בקישור : -עקרונות-הגנה-ובדיקה-של-ממסרי-מגן
    שלום לך
    אפשר להסביר מה עומד מאחורי בדיקת הפחת בזוויות 0 וב- 180 , מובן לי שלא כל הפחתים מגיבים בשני חצאי המחזור אותו הדבר , האם יש הסבר יותר לעומק לזה ? או להפנות אותי לאתר/ כתבה בעניין .
    תודה מראש

בדיקת מפסק מגן

ציטוט נכתב במקור על ידי דנידוויטו צפיה בהודעה
    שלום לך
    אפשר להסביר מה עומד מאחורי בדיקת הפחת בזוויות 0 וב- 180 , מובן לי שלא כל הפחתים מגיבים בשני חצאי המחזור אותו הדבר , האם יש הסבר יותר לעומק לזה ? או להפנות אותי לאתר/ כתבה בעניין .
    תודה מראש
    דני שלום : עקרון הפעולה של מפסק המגן הוא בדיקת הפרש הזרמים כפי שהוסבר במאמר של מר רועי אפללו בצורה ברורה .בדיקת מפסק המגן עבור זוית 0,ו- 180 מעלות נובעת מעיקרון הפעולה של מנגנון ההפסקה של מפסק המגן מסוג AC .מנגנון זה בנוי ממגנט קבוע הסוגר את המגעים כנגד קפיץ מכני,על מגנט זה מלופף גם סליל השחרור (אלקטרו מגנט ) .כידוע כיוון השדה המגנטי בסליל הוא בהתאם לכוון הזרם (חוק יד ימין).זרם חילופין משנה את כיוונו ולכן בכל חצי מחזור כוון השדה המגנטי שונה .כלומר או שהשדה מסתכם או מתחסר עם השדה המגנטי של המגנט הקבוע. אם השדה מסתכם במקרה זה מפסק המגן לא יגיב . אולם בחצי מחזור השני נוצר שדה מגנטי הפוך לשדה הקבוע כלומר הוא יקטין את השדה המגנטי הקבוע ולכן מפסק המגן יגיב .הערה ולכן מפסק המגן מסוג AC אמור להיבדק עבור מחזור שלם של סינוס .( הוראות יצרן ).
    הערה : כיום מנגנון הפעולה הוא שהמתח המושרה בסליל השחרור מיושר בעזרת גשר דיודות ולכן זרם הדלף בכל מחצית מחזור יזרום בכיוון אחד קבוע שיגרום להחלשת המגנט הקבוע ולפעולתו של מפסק המגן .
    ברצוני להודות למנהלי האתר גיא ורועי על החומר שהם מוסרים לנו ועל התשובות של השאלות לוועדה
    תודה שלימו .

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •