תוצאות 1 עד 2 מ 2

נושא: חישוב כבילה למעגלים סופיים.

חישוב כבילה למעגלים סופיים.

שלום רב רועי וחברי הפורום.

הגעתי בפרוייקט שלי (תכנון חשמל לאולם אירועים) לשלב בו אני צריך לחשב כבילה למעגלים סופיים.
    לדוגמא, בחנייה של האולם, ישנם 80 פנסי חוץ בעלי הספק של 125W כל אחד. כלומר, הספק כולל של 10KW.

החלטתי לחלק את הפנסים ל5 שדות, כאשר בכל שדה ישנם 16 פנסים. דהיינו, סה'כ הספק בכל שדה הינה 2KW.

אם נחשב זרם מתמיד מירבי עבור כל שדה (לפי חישוב חד-פאזי), נקבל כי Ib=9.11A. כלומר, נבחר להשתמש במא"ז בעל זרם נומינלי של 10A.

כעת ברצוני לחשב כבילה.

השאלות שלי הן:

1. כאמור, בכל שדה ישנם 16 פנסים. משמעות הדבר היא שיש קופסה שממנה יוצאים פיצולים ל 16 פנסים. הכבילה שאני מחשב היא לכבלים שמזינים את הקופסה. נכון ?
    2. אם התשובה לשאלה הנ"ל היא 'כן', אז כשאני מחשב את הכבילה של הקופסאות, בטבלת גורם התיקון C4 מספר המעגלים שלי הוא 1, משמע C4=1. ?
    3. מה לגבי הכבילה של כל פנס בנפרד (אחרי היציאה מהקופסה) ? פשוט לקבוע אותו 1.5 ממ"ר כרגיל?

העזרה שלכם מדהימה. תודה !

בברכה,
    כהן עמית.

עמית שלום.
    בדרך כלל לא מתקינים קופסא אחת אלה מספר קופסאות בין כל שניים או שלושה גופים,אם מדובר על עמודי תאורה אז מחברים בין עמוד לעמוד.
    הכבל שאתה מחשב צריך להיות מוגן מבחינת העמסת יתר ומבחינת זרם קצר. כמו כן, אם מדובר על מרחקים נדרש להתחשב גם במפלי מתח.
    באופן כללי, אם אתה מחלק לשדות, לכל שדה קו בנפרד והגנה בנפרד בלוח.
    לכן אתה יכול לעשות חישוב לשדה אחד ושאר השדות יהיו אותו הדבר.
    שיהיה בהצלחה.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •