תוצאות 1 עד 11 מ 11

נושא: הגנת פחת כיוונית

הגנת פחת כיוונית

שלום לכולם
    בהגנה זו אני מבין שיש שנאי זרם מסכם שסוכם את הזרמים בצורה וקטורית אך אינני מבין כיצד אפשר לזהות מהיכן מגיע הקצר האם מצד השנאי או מצד הציוד אני מבין שנקודת האפס זזה אבל עדיין איך זה משקף את כיוון הקצר ?

תוספת לשאלה

מוסיף ושואל מדוע צריך שנאי זרם מסכם ? הרי אפשר לזהות את המתח בין הדקי השנאי משולש פתוח וכאשר מופיע שם מתח ברמה מסויימת נניח 20V כפי שחח"י דורשת הרי לנו קצר ואפשר לתת פקודה לנתק אז מה תורם שנאי הזרם ?
    (בהגנה וואטמטרית אני מבין שצריך שנאי זרם כי מודדים הספק אבל פה אין צורך)

שלום,
    השילוב של משנה הזרם עם משנה המתח יוצר זווית.
    למעשה, כיוון (מיקום) הקצר נקבע ע"י הזווית.
    ראה מאמר בנושא בקישור הנ"ל.
    בברכה,
    גיא רט

מנהל
    לדעתי, בזמן קצר בקו או אצל צרכן מתח גבוה יתקבל מתח במוצא המשולש פתוח אצל כל הלקוחות המחוברים לקו לכן זה לא מספיק להפעלת ההגנה. בפועל מתח מוצא המשולש רק תנאי ראשוני להפעלת ההגנה, הממסר מחשב את (Icos(phi בודק את זווית הזרם ביחס לזווית המתח במוצאי המשולש.

שנאי זרם מסכם

אוקיי , תודה על התשובות
    אז למה צריך שנאי זרם מסכם אם בסך הכל אנחנו מצפים לקבל זוית של בין 86 ל 86- שהיא כאמור מתקבלת בין הפרשי המופע מתח וזרם ?
    הרי לנו מתח משנאי המתח עם המשולש פתוח וזיות ביניהם נותנת לנו מה שצריך (הספק אקטיבי)
    למה לא מספיק שנאי זרם רגיל ?

סליחה שאני קטנוני אני פשוט מעוניין להבין את העקרון בצורה טובה

מנהל
    מצרף הסבר על יתרונות וחסרונות של שנאי מסכם ושלושה שנאי זרם נפרדים

לחץ כדי להציג תמונה גדולה
שם:  שנאי זרם.jpg
צפיות: 16
גודל:  248.6 קילובייט
ID: 751

קישור למאמר
    http://electrical-engineering-portal...-equipment.pdf

גם לפי המאמר המעשיר מאוד שלך שקראתי אין התייחסות כלל לשנאי הזרם אלא מדידה של המתח בלבד

שלום,
    להבנתי, הממסר הגנה מקבל פרמטרים של מתח (מהמשולש הפתוח), זרם (מהמסכם), זווית (באמצעות שקלול של שני האלמנטים הנ"ל).
    פועל יוצא של האלמנטים (המתח, הזרם, הזווית) בפרמטרים שציינת - מסתכמים לערך חיובי (שמכתיב את כיוון הקצר).
    משנה המתח יזהה עליית פוטנציאל על כל הקו (אצל מספר צרכנים במ"ג), אך המשנה זרם-מסכם יהווה את הגבול של מיקום הקצר (אשר יפעיל את רק את הממסר הגנה המתאים).

אוקיי אז יוצא מדבריך גיא שכיוון הזרם (משמע הזוית) הינה בין שלשת הפאזות ולכן צריך מסכם ז"א הזוית היא זוית הזרם בלבד בלי קשר למתח ?

רפאל תודה על החומר אך הוא עדיין לא עונה השאלה

היי עידן,
    הזווית נקבעת ביחס למשהו...
    במקרה הנ"ל בין המתח לזרם - הזווית קובעת את מיקום הקצר בהתאם לפולריות כפי שמופיע במאמר שבקישור הנ"ל לדוגמה.

Cahier technique no.181 - directional protection equipment, Schneider Electric

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •