תוצאות 1 עד 4 מ 4

נושא: הזנת קונטינר מתכתי ממתקן מאופס TNCS

משתמש חדש

הזנת קונטינר מתכתי ממתקן מאופס TNCS

שלום לכולם ,
    התייעצות כללית , אם יש לי קונטיינר מתכתי ללא הארקת יסוד במרחק של כ 15 מטר מבית ספר ( אני בספק לגבי השפעת הארקת היסוד של בית הספר ) והוא מוזן מלוח של בית הספר אשר מאופס TNCS :
    - מה תצורת החיבור הכי יעילה במקרה זה , ולמה ?
    - אם הדרך היעילה היא חיבור רגיל בעל 5 גידים , וחיבור גוף המכולה לפס הארקות , האם יש השפעה על אדם שנוגע בגוף המכולה בעת תקלה ?
    תודה מראש

שלום,
    באופן כללי, העובדה שמדובר בקונטיינר מתכתי, לא משנה את העובדה שמדובר במבנה החייב בשיטת הגנה בפני חישמול.
    לגבי נושא חיבור הקונטיינר למבנה מאופס, יש לקחת בחשבון שמדבור בהוצאת פוטנציאל ממבנה מאופס (במקרה זה קיים חשש למתח מגע וצעד ויש לקחת את הנושא בחשבון!).
    באופן עקרוני, כדאי שלכל מבנה תהיה הארקה עצמאית ובלתי תלויה.
    בכדי לענות על שאלה זו נדרש בין השאר לברר : מה גודל ההזנה לקונטיינר? מה לולאת התקלה הנדרשת? מה מיקום הקונטיינר ביחס למבנים/אלמנטים אחרים בשטח? .. וכו'
    שאלתך היא קצת מורכבת ודורשת בחינה של הממצאים בשטח בכדי לאמוד את היתרונות למול החסרונות של כלל האפשרויות.
    תודה ובהצלחה

שלום לכולם
    בהמשך לדבריו של גיא.. אני הייתי ממליץ להוסיף אלקטרודות אופקיות על מנת לעבות את השפעת הארקה כי הסיכוי גבוה שהקרקע מקושרת עם עמודים וגדרות..

וכמובן להפוך הכל למעין מבנה אחד ולהשתמש באיפוס TNCS ולהוציא 4 מוליכים, חשוב לא לאפס פעמיים.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •