תוצאות 1 עד 2 מ 2

נושא: אתר חדש מקבץ של 6 בתים משותפים

אתר חדש מקבץ של 6 בתים משותפים

קבלן בונה שישה בתים משותפים סמוכים אחד לשני שהמרחק המקסימלי בין ביניין לביניין כ 15 מטר.
    כל הבתים מוזנים מפילר חל"ב משותף לכל ביניין כבל 4*95 אל לריכוז מונים.
    הגנה בפני חישמול בכל ביניין tncs.
    למקבץ הבתים צובר גז משותף וצנרת מים משותפת.
    בכל ביניין צנרת המים והגז מוארכת לפס השוואת פוטנציאלים.
    האם צנרת הגז מהווה חיבור גלבני בין הביניינים.
    האם צנרת המים מהווה חיבור גלבני בין הביניים.
    האם נכון להשתמש בtncs.
    מפני שבמקרה של נתק באפס של אחד הביניים הפוטניצל בפס ההשוואה של אותו ביניין יעלה,
    או שהשוואת הפוטנציאים שקיימת באותו ביניין תפסק הגנה מספקת.

הי ויקטור.
    1. מה מרחק לוח חל"ב המשותף לכל הבניינים מכל הבניינים? האם ניתן להשוות פוטנציאלית את כל השטח כלוא בין הבניינים והלוח החל"ב?
    2. צנרת הגז המתכתית תשמש במקרה הזה כחיבור גלווני בין פה"פים (אך אני מניח שהיא לא בחתך תקף לאלקטרודה אפילו, ללא קשר לאיסורה לשימוש זה כמוליכת חומר דליק).
    3. צנרת המים תשמש גם כחיבור גלווני בין הבניינים, אני מניח שחתכה גבוה בהרבה מהמינימום לאלקטרודה וכחיבור גלווני בין מתקנים.
    4. לדעתי לא נכון לשתמש פה בTNCS בכל אחד מהמבנים שכן ברור שיווצר מצב בו כל בניין יוצר עם כל בניין אחר לולאת זרם עבודה דרך מוליכי הניוטרל ללוח חל"ב ודרך צנרות המים והגז בין הבניינים עצמם.
    שים לב שזרם עבודה יזרום על צנרת הגז, אני חושב שזה לא רעיון טוב כל כך...
    5. אכן נתק במוליך הניוטרל מלוח החל"ב לפה"פ המאופס של בניין אחד יגרום לכך שכל זרמי העבודה של הבניין יחזרו לשנאי דרך צנרות הגז והמים אל הבניינים השכנים ומשם דרך האיפוסים לניוטרל שלהם וחזרה לשנאי.
    יש סיכוי סביר מאד שפוטנציאל צנרת המים והגז בבניין ללא הניוטרל יעלה (וכך גם בפה"פ שלו ויתרת המתכות בבניין), וכל חיבור פתאומי עם צנרת הגז שלא על משטח שווה הפוטנציאלים בבניין יגרור ניצוץ לפחות.
    6. יש למצוא חלופה אחרת לשיטת ההגנה במתחם.
    7. אפשר לנסות לראות מה התוצאה בשיטת הגנה TT
    8. אפשר לבצע איפוס יחידי בלוח חל"ב ולהוציא הארקות מבודדות מספיקות לכל בניין ובניין (אפשר גם חשופות בהתאם לתנאים בשטח ולמרחקים בין כולם). עניין זה יש לבצע מול חח"י, אני מניח שתצטרך לשבת עם בודקים מנוסים ולהסביר להם את המצב.
    9. אפשר ליצר בידודים בצנרות בין בניין לבניין, אך לדעתי זה לא יספיק כי לבטח היסודות עמוקים ותחום השפעת ההארקה של כל בניין מגיע לפחות ל10-15 מטר (כלומר חפיפה מלאה עם הבניין הצמוד), ואז בין אם הצנרת מוליכה או לא, האדמה תספק את הרציפות בין אלקטרודות הבניינים, לכן לדעתי סעיף זה לא רלוונטי.

בהצלחה.
    נ.ב: באיזה אזור מדובר?

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •