תוצאות 1 עד 6 מ 6

נושא: מספר מעגלים חשמליים בצורך הגדלה חשמל

מספר מעגלים חשמליים בצורך הגדלה חשמל

שלום לכולם.
    היום עברתי בדיקת חשמל של חברת חשמל לצורך הגדלה.
    הבית מוזן מ 1×25 אמפר וההגדלה ל 3×25 אמפר.
    עשיתי בדיקות בעבר אבל היום נשאלתי שאלה מאוד לא רגילה.
    איך יש שלוש הזנות של 2.5 ו-4 פיוזים של 1.5 אמפר?
    לאחר שטענתי שיש עומס מהזנות אלה שגורם למספר המעגלים לקפוץ, והלקוח רוצה הגדלה ולא מוכן לשלם לצורך הכנסת הזנות נוספות לבית.
    הבודק טען שאינו מוכן להעביר כי ההנחיה המשפטית היא שהייה יותר צריכה לדוגמה: תנור ,מקרר ,מכונת כביסה היו לבד ואז הייה אפשרות להגדלה .
    שאמרתי לבודק שיש עומס יתר ואני יכול להגיע ל45 אמפר ועם תוספת של 20 אחוז מגיע ל 54 אמפר, הוא אמר שזה עדיין לא מספיק לצורך הגדלה.

אשמח לקבל דעה של בעל מקצוע נוסף כי הלקוח אינו מוכן לשלם ומבחינתי האם יוכלו לעזור לי להגיש בקשה לעירור אשמח

מספר מעגלים סופיים במיתקן ביתי

10. מספר מעגלים סופיים במיתקן ביתי
    (א) במיתקן ביתי יותקן מעגל סופי אחד לפחות לכל שני חדרים או לכל 40 מ"ר של הרצפה, או חלק מהם, הכל לפי המחייב מספר מעגלים רב יותר; חדרי שירותים ומעברים אינם כלולים בחישוב החדרים, אולם שטחם ייכלל בחישוב שטח הרצפה; מטבח ייחשב לחדר.
    (ב) במיתקן בדירת מגורים יותקנו שני מעגלים לפחות לזינת נקודות מאור ובתי תקע.
    (ג) על אף האמור בתקנת משנה (א), מותר שבחדרי לימוד של מוסד חינוכי יותקן מעגל סופי אחד לשני חדרי לימוד ללא הגבלת שטח הרצפה.
    (ד) המעגלים המיועדים לזינת דוד לחימום מים בעל בידוד תרמי, דוד שמש, מכונת כביסה, מכונת ייבוש, מדיח כלים, תנור בישול או אפיה, תנור אוגר חום או מזגן אוויר, לא ייכללו במספר המזערי הנדרש של מעגלים סופיים.

תודה על תשובה מהירה

ציטוט נכתב במקור על ידי Dima צפיה בהודעה
    10. מספר מעגלים סופיים במיתקן ביתי
    (א) במיתקן ביתי יותקן מעגל סופי אחד לפחות לכל שני חדרים או לכל 40 מ"ר של הרצפה, או חלק מהם, הכל לפי המחייב מספר מעגלים רב יותר; חדרי שירותים ומעברים אינם כלולים בחישוב החדרים, אולם שטחם ייכלל בחישוב שטח הרצפה; מטבח ייחשב לחדר.
    (ב) במיתקן בדירת מגורים יותקנו שני מעגלים לפחות לזינת נקודות מאור ובתי תקע.
    (ג) על אף האמור בתקנת משנה (א), מותר שבחדרי לימוד של מוסד חינוכי יותקן מעגל סופי אחד לשני חדרי לימוד ללא הגבלת שטח הרצפה.
    (ד) המעגלים המיועדים לזינת דוד לחימום מים בעל בידוד תרמי, דוד שמש, מכונת כביסה, מכונת ייבוש, מדיח כלים, תנור בישול או אפיה, תנור אוגר חום או מזגן אוויר, לא ייכללו במספר המזערי הנדרש של מעגלים סופיים.
    תודה רבה על התגובה .
    הדירה הנבדקת הינה פחות מ-65 מטר רבוע כולל שירותים ומעברים.
    הבודק דרש שיהיה לתנור, למקרר ולדוד חשמלי הזנה נפרדת לפי האמור בתקנה 10 ,ד' .
    השאלה היא האם גם בדירה ישנה ,כבת 30 שנה , אפשר לחייב את בעל הדירה לבצע תשתית חדשה בבית לצורך הגדלה ?

פרק ז': הוראות שונות
    54. ביטול
    תקנות החשמל (מעגלים סופיים הניזונים במתח נמוך), תש"ם-1979 - בטלות.
    55. תחולה
    תקנות אלה יחולו על כל מיתקן חשמלי שהותקן לאחר תחילתן או שנעשו בו שינויים יסודיים לאחר תחילתן.
    56. תחילה
    תחילתן של תקנות אלה שלושה חדשים מיום פרסומן.

שוב תודה.כנראה שאני צודק

לפי חוקים אלה אני צודק שאין בחובת חברת חמל לחייב את הדייר להגדלת ההזנות הדירה לצורך הגדלה .
    לפי בדיקתי הדירה נבנתה לפני 1979 , ואני אומר את זה בביטחון מלא.
    האם חברת חשמל יכולה לחייב ביצוע הגדלת ההזנות בדירה ?
    האם אפשר לפנות לוועדת הפירושים לצורך שאלה זו ואיך מתבצע התהליך?

תקנות אלה יחולו על כל מיתקן חשמלי שהותקן לאחר תחילתן או שנעשו בו שינויים יסודיים לאחר תחילתן.

הגדלת הזנה זה שינוי יסודי, אז התקנה הזאת תקפה למקרה שלך...

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •