תוצאות 1 עד 4 מ 4

נושא: סכמת הארקות לחדר חשמל, שנאים וגנרטורים

סכמת הארקות לחדר חשמל, שנאים וגנרטורים

שלום רב,

אשמח לקבל חוות דעת לגבי סכמת הארקות עדיפה\מתאימה לחדר חשמל אחד הכולל:

2 לוחות חשמל

2 גנרטורים

2 שנאים על עמוד.

אין שום מקשר, מגשר בין הלוחות, אין חיבור במקביל. כל שנאי-לוח-גנרטור בפני עצמו.

מצורפות שתי סכמות לביצוע הארקות, אשמח לדעתכם.

תורה, רז.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

היי רז
    אופציה 2 לא רלוונטית כי ביצעת שם איפוס כפול האסור על פי חוק.
    כמו כן, במצב עבודה תקין זה יגרום לכך שיזרמו זרמי עבודה בין הלוחות.
    אופציה 1 אפשרית אבל פחות בטיחותית מהסיבה שהארקות השיטה של הגנרטורים נעשות דרך השנאים. במקרה של תחזוקת השנאים מישהו עלול לנתק את מוליך השיטה או לחלופין אם ייגרם קצר בזמן עבודת הגנרטור ובאותו הזמן מתבצעת תחזוקה של השנאים אותו עובד עלול להיפגע.
    בכל מקרה במידה ותבחר באופציה זו תצטרך להוסיף שילוט מתאים בהתאם לדרישות.
    אם המתקן בתכנון תתקין מפסקים 4 קטבים בין הגנרטורים לשנאים ובכך תפתור את כל הבעיות, שיהיה בהצלחה.
    רועי

רועי ערב טוב, תודה על תשובתך המהירה.

הרשה לי להקשות עליך.....

אומנם אסור איפוס כפול במבנה, אך שים לב שכאן יש מבנה אחד המכיל שני מקורות הזנה.
    למיטב הבנתי של החוק, במתקן המכיל שני מקורות זינה שחלק מהצרכנים ניזונים משנאי אחד וחלק משנאי שני, כן יש לבצע שתי הארקות שיטה, אחת לכל מקור,
    כל עוד פסי האפס של המקורות נפרדים. זה המקרה שלי. אני גם קצת מתקשה לראות את מסלול הזרם בין המקורות במצב עבודה.
    אשמח אם תחשוב על-כך שוב לאור האמור.
    בכל מקרה המפסקים הראשיים הם 3 פול, אני מודע לבעיתיות של הארקת שיטה של הגנרטורים דרך השנאים.

הרבה תודה, רז.

רז בוקר טוב!
    אנתח את המקרים שוב:
    מקרה אחד ביצעת איפוס TNS כלומר במצב תקלה
    זרם התקלה יזרום דרך מוליך הארקה להארקת השיטה לנקודת הכוכב ולמוליך המופע הפגוע. ובמצב עבודה רגיל זרמי עבודה יחזרו דרך האפס.
    מקרה 2 ביצעת איפוס TNCS כלומר גם בזמן עבודה וגם בזמן תקלה הזרם יזרום דרך מוליך האפס שבמקרה זה הוא PEN.
    ולמרות שמדובר על כך שזה גם הארקות השיטה של השנאים עדיין לדעתי זה איפוס כפול, בנוסף לבעיות שהזכרתי, מקרה זה גם מסוכן מהיבט של פריצה בין המתח הגבוה לנמוך בשנאי, אתה מעלה את הפוטנציאל גם בחדר
    ,חשמל, לפני שהנתיכים ינתקו.
    זהו לא מקרה סטנדרטי שבו השנאים מותקנים בתוך המבנה או שמרוחקים מהמבנה והשיטה היא ברורה לחלוטין.
    מהסיבות הנ"ל האופציה הראשונה טובה יותר.
    יום טוב.
    רועי

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •