תוצאות 1 עד 5 מ 5

נושא: משך קיום הקצר , במעגל קצר

משתמש חדש

משך קיום הקצר , במעגל קצר

שלום רועי ולכולם ,
    בחישוב לתכנון מעגל לדוגמה בעל הספק 2500 וואט , COS PHE = 0.7 , מתח 400וולט , אורך המעגל 30 מטר מהלוח ההזנה . נבחר מא"ז In=3*10 אמפר גרף C ,וכבל בעל שטח חתך 1.5*5 ממ2 , , חישוב זרם קצר מינימלי יצא 169 אמפר , ומחישוב משך קיום הקצר יצא ש t=1.6 שניות , נשאלת השאלה איך אני אמור להתייחס לזמן הזה ?, תקין או שלא ?, למרות שידוע לי כי תגובת המא"ז מסוג סיי C מגיב מיידית בזרם הקצר הנ"ל .
    בתקנות החשמל העמסת מוליכים תקנה 10ג אומרת שבמקרה כזה צריך להוסיף מפסק מגן נוסף על המבטח , השאלה האם זה ישים בשטח להגן על מכונה במפסק מגן ? או אפשר להסתפק בידיעה שהמא"ז מגיב מיידית בזרם הנ"ל ומשך קיום הקצר כבר לא רלוונטי ???
    מבקש התייחסותך בעניין
    תודה מראש

האם לכך התכוון השואל?

הי דני (אני מניח),
    האם משך הקצר 1.6 שניות נלקח ע"פ המפסק במעלה הזינה? או מהנוסחה למטה?
    מא"ז 10 אמפר אופיין C מפסיק בעבור 16.9*IN במיידי (מגנטי), עניין של כמה מילישניות, עד 20 מילישניות בכל מקרה...
    מסיבה זו, לא תהיה מסירת חום מהמוליך אל בידודו ולא צריך לבדוק את עמידותו לחום בעניין קצר מינימאלי זה.
    בנוסף,
    אם מזך הקצר היה נמשך 1.6 שניות, ע"פ הנוסחה: t=(ks/ikmin)^2.
    (עבור כבל נחושת 90 מעלות, K יהיה 143), זה אומר שאתה גבולי, והיית צריך להפסיק את הזינה קודם לכן בעת הקצר, אם ע"י מפסק מגן, או ע"י מפסק אלקטרוני של 63-125 אמפר עם זרם קצר נמוך עבור הזמן הנובע מהנוסחה הנ"ל.

משתמש חדש

משך קיום הקצר

שלום לך ירדן
    משך קיום הקצר T=1.6 , חושב באמצעות הנוסחה שרשמת , שוב שואל האם הזמן הזה יש לו התייחסות כאשר ידוע שהמא"ז מפסיק את המעגל בזמן פחות מזה , מילישניות , או מה בדיוק אומר הזמן הזה לגבי מעגל כזה ?
    האם יש מפסק שתחום המגנטי שלו ניתן לכיוון בטווח המפסק שמגן על המעגל 10*3 גרף C ?

במקרה שלך, זרם הקצר 169 אמפר, אני מניח פאזה-הארקה\אדמה - מא"ז C יפסיק את המעגל בכמה מילישניות, לכן, אין צורך לבחון את הנוסחה הקודמת שכתבתי (בה מצאת שמוליכי הכבל 5*1.5 יעמדו בקצר 169 אמפר למשך 1.6 שניות עד אשר בידודם יעלה מעל המותר.).
    אולם,
    שים לב שהנוסחה מהתשובה הקודמת צריכה להיות T קטן שווה מהתוצאה שם, לכן מילישניות יקיימו את אי השיוויון, ואתה עובר לנוסחה הבאה מכיוון שמדובר כאמור במילישניות, כפי שסעיף 10. ב' בתקנות מבקש.
    לפי אותם תקנות העמסה והגנה של מוליכים מבודדים וכבלים: (http://www.doctorat.co.il/content/30...A2-%D7%93-2014)
    יש צורך לבדוק האם האינטרגל מתקיים גם כן. (ובמקרה שלך, הוא אכן מתקיים).

מה זה אומר על המעגל שלך? שהוא בסדר גמור.
    ישנם, כפי שרשמתי קודם, מפסקים אלקטרוניים, במגוון אפשרויות, המסוגלים להפסיק מיידית את הזינה למעגל בעתזרמי קצר נמוכים.
    החל ממפסקים תיבה יצוקה של 63-80 אמפר של ABB לדוגמא אשר יכולים להפסיק את המעגל בעת קצר של 63-80 אמפר בלבד (שלך 169 אמפר כאמור).
    שים לב שמא"ז C 10 אמפר מפסיק מיידית גם כן את הזינה בזרם קצר של 169. אז לא ברור לי מדוע אתה מחפש עוד פתרון...

משתמש חדש
    שלום לך
    זה היה מובן לי , אבל פשוט חשבתי שיש התחשבות אחרת לזמן וקצר ואורך מעגל כזה . תודה , ז"א בסופו של דבר במקרה הזה בדיקת הלם החום שמגביל המפסק יחסית להלם החום שעלול להתפתח בכבל היא הפיתרון .
    תודה רבה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •