תוצאות 1 עד 7 מ 7

נושא: עזרה בהבנת תקלה

עזרה בהבנת תקלה

במתקן שהכנו משתמשים בשתי משאבות טבולות של 13.5KW שמוזנות מלוח שהתקנו. המפסק הראשי בלוח הוא 3X160A עם הגנות LS. הלוח שלנו מוזן ממפסק LSIG 4X160A של ABB. אחרי 20 דקות או חצי שעה בערך של עבודה המפסק LSIG שמזין את הלוח קופץ. התקלה קרתה מספר פעמים אבל היא לא עקבית ולא יצא לנו להיות שם כשהיא קרתה. לפי האנשים שהפעילו את המשאבה היא קורת כששתי המשאבות פועלות יחד. המפסק נלקח למעבדה ונמצא תקין. לפי ההיסטוריה שהוציאו ממנו הוא קפץ בגלל פונקציה G. צירפתי את החלק הרלוונטי בדוח. המתקן נבדק ע"י מהנדס בודק לפני ההפעלה ונמצא תקין. חוץ מכמה אביזרים אלקטרוניים אין שום צרכן נוסף רציני מלבד המשאבות.
    LT=0.184ohm
    Ik=3KA
    In=125A
    צירפתי סכימה עם הכוונון של המפסקים.
    מה יכול לגרום בכלל לבעיה כזאת? תקלה שמופיעה אחרי חצי שעה של עבודה?
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

התקלה חוזרת בכל פעם שמפעילים את שתי המשאבות? (אחרי חצי שעה נניח) או רק לפעמים גם כאשר שתיהן עובדות יחד?
    יכול להיות שיש חיבור כלשהו בין אפס להארקה בין הLSIG לבין המשאבות? בדיקת הבדדה בין השניים מראה שאין חיבור?
    אפשר לבדוק את זרם הזליגה רק באחת מהמשאבות בכל פעם בנפרד? האם הוא זהה, וגדול בהרבה מאפס?

כדי לבדוק את זרמי הזליגה אני צריך להביא את המפסק למעבדה עם טכנאי כי אין לי את היכולת לעשות את זה לבד אז יש לי קצת בעיה לבדוק זרמי זליגה מעבר למה שקיבלתי בדוח שצירפתי בהודעה הקודמת. התקלה לא תמיד חוזרת אבל היא קרתה כששתי המשאבות פעלו. עם משאבה אחת זה לא קרה אבל אני לא הייתי נוכח בתקלות אלא המפעילים שבאתר (מדובר במתקן טיהור שפכים) ואני לוקח בעירבון מוגבל את מה שהם אומרים. אין חיבור בין אפס להארקה בין הלוח למפסק LSIG. עשינו בדיקה עם מגר וגם בבדיקה של המהנדס הבודק הוא קיבל אימפדנס של 5Mohm.
    כרגע אנחנו מתכננים לנסות יחד עם הספק לשלול את האפשרות שהבעיה נובעת מהמשאבות אבל עד שנגיע לזה רציתי אולי לדעת אם מישהו נתקל בתקלה כזאת.

אפשר גם לבדוק זרם על האפס החוזר מהמשאבות ולראות אם יש עליו עומס כלשהו, בעת עבודה תקינה של המשאבות לא צריך להיות זרם שם. (בטור בדיקה פשוטה וראשונית).
    האם הבריכות מבודדות? יש להן חיבור הארקה כלשהו?

אני אנסה את זה.
    המשאבות הן משאבות טבולות במאגר גדול מאוד שבנוי מבטון.

תקלה

ציטוט נכתב במקור על ידי אסף צפיה בהודעה
    במתקן שהכנו משתמשים בשתי משאבות טבולות של 13.5KW שמוזנות מלוח שהתקנו. המפסק הראשי בלוח הוא 3X160A עם הגנות LS. הלוח שלנו מוזן ממפסק LSIG 4X160A של ABB. אחרי 20 דקות או חצי שעה בערך של עבודה המפסק LSIG שמזין את הלוח קופץ. התקלה קרתה מספר פעמים אבל היא לא עקבית ולא יצא לנו להיות שם כשהיא קרתה. לפי האנשים שהפעילו את המשאבה היא קורת כששתי המשאבות פועלות יחד. המפסק נלקח למעבדה ונמצא תקין. לפי ההיסטוריה שהוציאו ממנו הוא קפץ בגלל פונקציה G. צירפתי את החלק הרלוונטי בדוח. המתקן נבדק ע"י מהנדס בודק לפני ההפעלה ונמצא תקין. חוץ מכמה אביזרים אלקטרוניים אין שום צרכן נוסף רציני מלבד המשאבות.
    LT=0.184ohm
    Ik=3KA
    In=125A
    צירפתי סכימה עם הכוונון של המפסקים.
    מה יכול לגרום בכלל לבעיה כזאת? תקלה שמופיעה אחרי חצי שעה של עבודה?
    היי
    סביר להניח שיש לך ווסתי תדר למשאבות אשר גורמים להרמוניות ובעקבות כך הזרם באפס גבוהה יחסית וזה גורם לפונקציית G לנתק את המפסק הראשי.
    תנסה לכוון את הערך של פונקציית G לערך מקסימלי ואולי זה יפתור לך את הבעיה.
    לפי לולאת התקלה שקיבלת LT=0.184 זרם קצר צפוי 1250A ולכן פונקציית G בכלל מיותרת יכולת להשתמש בהגנה סטנדרטית לכוון בכפולה של I2=5.5XIN בפונקצית S.
    אני לא זוכר אם ניתן לנטרל לגמרי את פונקציה G לגמרי אם כן תנתק אותה והכול יסתדר לך בהצלחה.

דווקא אין וסתים או מתנעים רכים. היום אמרו לי שכנראה יש זליגה טבעית למשאבות וכשמפעילים שתיים ביחד נוצרת זליגה רגעית כזאת שבשלב מסוים (יכול להיות בגלל עומס שנובע מפסולת) מקפיצה את המפסק. הציעו לי גם פשוט להגדיל את הערך של G. לדעתי ניתן לבטל את הפונקציה אבל בכל מקרה אני אבדוק.
    תודה לכולם על התשובות

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •