תוצאות 1 עד 13 מ 13

נושא: הארקת משטח משאבות מרוחק

הארקת משטח משאבות מרוחק

שלום
    בפרויקט שאני עובד עליו יש כמה מנועים בהספק של כ14KW המוזנים מלוח בחדר חשמל. המנועים נמצאים במרחקים של בין 90 ל120 מטר מחדר החשמל ומותקנים על משטח בטון עם הארקת יסוד.
    האם יש צורך בהשוואת פוטנציאלים של המשטח עם פס השוואת פוטנציאלים בחדר חשמל?
    אם אני מזין את המנועים בכבל של 5 גידים האם את נקודת הכוכב של המנוע אני צריך לחבר להארקת היסוד המקומית או להארקה בלוח שמזין אותם?
    מה לגבי שירותים מתכתיים (תעלות וברזל), תאורה ושקעים שגם נמצאים במשטח הבטון עליו המנועים נמצאים. האם צריך למשוך הארקה בשבילם מלוח החשמל או שצריך לחבר אותם להארקת היסוד של המשטח?

Post נראה לי ערבבת מעט...

שלום

את ההזנה למשאבות מביאים תמיד בכבל 4/5 גידים - בתלות אם נדרש אפס -מחברים הארקה לכל צרכן מלוח ההזנה - לא מבצעים איפוס לכל משאבה.

את המשטח המאורק של המשאבות מחברים לפס ההשוואה הראשי - או לחילופין יוצרים גישור בין שני המבנים.

מבצעים השוואת פוטנציאלים לכל הגופים המתכתיים - משאבות, סולמות, תעלות פח וכדומה לפה"פ מקומי שמחובר גלוונית לפס הראשי.

שלום
    אני שואל בגלל דרכי פעולה שונות ששמעתי כשמדובר בצרכן שמרוחק ממקור ההזנה.
    ניסתי לחשוב אם זה דומה למקרה בו יש שני מבנים מרוחקים שאחד מוזן מהשני ולשניהם הארקת יסוד. במקרה כזה יש איסור לחבר גלוונית בין פסי השוואת הפוטנציאלים.

מתכנן המתקן חזר אלי היום ולפי מה שהוא אומר צריך להגיע אל המשאבות עם כבל 4 גידים ולחבר את הארקת המשאבה ללוח הראשי. את השירותים המתכתיים שליד המשאבות (תעלות, קונסטרוקציות וכו') ניתן לחבר להארקת היסוד שהוכנה במשטח הבטון שעליו נמצאת המשאבה. המשטח נמצא כשלושים מטר מהמבנה בו נמצא לוח החשמל. הוא לא חשב שצריך להשוות פוטנציאלים בין המשטח עליו המשאבה נמצאת למבנה בו נמצא לוח החשמל. אשמח לשמוע אם מישהו קורא ויש לו דעה או תובנה אחרת בנושא.

לפי מה שאתה מתאר,
    יש מתקן חשמלי ראשי בשטח, האם בוצע שם איפוס? או שמא TT?
    בתלות בתשובה לשאלה למעלה, נדע איך להמשיך עם חיבורי ההארקות.

נניח ומאופס שם במתקן הראשי:
    את הלוח המשני במשטח הבטון המרוחק מעבר לטווח ההשפעה של האלקטורודות של המתקן הראשי (המאופס או לא), אתה מזין בכבל 4 גידים.
    מכין פה"פ במשטח הבטון, עדיף בתוך הלוח אם אפשר. שים לב שלפה"פ מחברים מוליכי חיבור ולא מוליכי הארקה (קטנים מ10 ממ"ר).
    אל הפה"פ הראשי של משטח הבטון (שים לב שהוא ראשי של עצמו ולא משני של המתקן הראשי - לא גישרת) אתה מחבר את גופי המתכת של המנועים + פס הארקות הלוח + משטח שווה פוטנציאלים / פלך מהבטון, מקור הארקה וכו'.
    את הארקה החשמלית של המנועים, אתה מחבר לפס הארקות בלוח על משטח הבטון, לא לפה"פ של משטח הבטון.

יש מתקן ראשי מאופס.
    אין לי לוח משנה במשטח המשאבות רק פאקט לכל מנוע.

אז תעלה פה את החד קווית + מפה תפעולית של האזור ע"פ מה שהמתכנן נתן לך, ותקבל חוו"ד מתאים, תהיה בטוח...

אככככככככככככככככככככככככ כ

סכימה של השטח וסכימה חשמליתלחץ כדי להציג תמונה גדולה
שם:  סכימה חד קווית.jpg
צפיות: 164
גודל:  1.16 MB
ID: 665

אסף,
    צהרים טובים.
    אתה רוצה תשובה עניינית או משהו שבטח לא קשור לשאלתך?
    תעלה סכמה מסודרת עניינית, שכולם (בנוסף אליך) יבינו אותה, ואז תוכל לקבל תשובה מתאימה.

עוד ניסיון
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

בהנחה שהמבנה המאופס אינו מאופס כTNS והשנאי שייך לך ונוכח במשטח, לא תוכל להוציא בכל מקרה גיד הארקה אל מחוץ למשטח שווה הפוטנציאלים המאופס.
    לכן,
    1. עליך לנתק את גיד ההארקה בכבל 5*6 משני צדדיו.
    2. להתקין פה"פ במשטח סביב המשאבה הרחוקה;
    3. אל הפה"פ לחבר את השירותים המתכתיים כולל גוף המשאבה ופלך מהמשטח, וכולל לוח המפסק של המשאבה אם אינו מסוג 2 (בידוד כפול).
    4. נדרשת גם אלקטרודה, אם אופקית או מקומית מחוץ למשטח או חלק מיציקת המשטח (אל הפה"פ)
    5. את הארקת הזינה של המשאבה אפשר לחבר גם כן לפה"פ זה, או דרך פס הארקות בניהם, תלוי במיקום כל אחד במשטח ובחתך גיד הארקת הזינה, שכן לפה"פ ניתן לחבר 10 ממ"ר ומעלה בלבד.
    6. לוודא לולאת תקלה (TT) תקינה במשטח המשאבה.

לגבי חיבור יתרת שירותי החשמל לפה"פ במשטח החדש, ישנה חובה להגן בפני חשמול את הגופים המתכתיים (תקנות-החשמל-הארקות-ואמצעי-הגנה-בפני-חישמול-במתח-עד-1000-וולט, פרק ו').
    ולכן אתה מחוייב לחברם לפס הארקות לפחות.

ירדן המון תודה.

בשמחה...
    יום נעים.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •