תוצאות 1 עד 3 מ 3

נושא: טיפול מונע תקופתי בלוחות חשמל

Smile טיפול מונע תקופתי בלוחות חשמל

שלום, יש לי כמה שאלות שאני לא בטוח לגביהן.
    1.האם חשמלאי ראשי או חשמלאי הנדסאי רשאי לבצע טיפול מונע בלוחות חשמל ?
    2.ואם כן מותר לו לבצע רק עד גודל הרשיון שהינו מחזיק ?
    3.והאם יש הבדל בין טיפול תקופתי לבדיקה תקופתית?
    תודה רבה לעוזרים

רפי שלום!
    בהתאם לתקנות החשמל רישיונות כל חשמלאי בעל רישיון רשאי לבצע עבודות חשמל בהתאם לרישיון שבידו.
    בהגדרת "עבודת חשמל" - התקנה, בדיקה, שינוי, תיקון או פירוק של מיתקן חשמלי, לרבות השגחה על ביצוע עבודה כאמור ועריכת תכניות טכניות לביצועה;
    לכן במקרה זה גם חשמלאי ראשי וגם חשמלאי הנדסאי רשאים לבצע טיפול מונע בלוח חשמל עם גודל חיבור המתאים לרישיון.
    אבל יש תוספת,כאשר גודל החיבור במתקן מעל גודל הרישיון שבידם, הם יכולים לבצע טיפול מונע,בתנאי שהעבודות יתבצעו לפי תוכנית או פקודת עבודה שרשם
    חשמלאי בעל רישיון המתאים לגודל חיבור המתקן, במקרה זה הנדסאי יכול לרשום לראשי ומהנדס יכול לרשום לשניהם.
    לגבי שאלתך השנייה, שני המושגים דומים אבל אם להתייחס לחוק החשמל,נושא בדיקה ותחזוקה מוזכרת במספר פרקים.
    בפרק התקנת לוחות: "תחזוקת לוח"-לוח יתוחזק במצב תקין ויעיל; ליקויים בלוח יתוקנו ללא דיחוי.
    בפרק העמסה והגנה של מוליכים תקנה 14: "בדיקה תקופתית" -
    (א)במיתקן בעל זרם נקוב העולה על 3x160 אמפר יבוצעו, אחת לשנה, בדיקות אלה:
    1)כוונון המפסקים האוטומטיים בהתאם לרשום בסימון המבטח;
    2)בדיקה שהזרם הנקוב של המבטחים מתאים לתכניות המעודכנות של המיתקן;
    3)בדיקה שחיבורי המוליכים מהודקים היטב ולא נראים עליהם סימני חימום יתר.
    שיהיה בהצלחה.
    רועי אפללו

ציטוט נכתב במקור על ידי רועי אפללו צפיה בהודעה
    רפי שלום!
    בהתאם לתקנות החשמל רישיונות כל חשמלאי בעל רישיון רשאי לבצע עבודות חשמל בהתאם לרישיון שבידו.
    בהגדרת "עבודת חשמל" - התקנה, בדיקה, שינוי, תיקון או פירוק של מיתקן חשמלי, לרבות השגחה על ביצוע עבודה כאמור ועריכת תכניות טכניות לביצועה;
    לכן במקרה זה גם חשמלאי ראשי וגם חשמלאי הנדסאי רשאים לבצע טיפול מונע בלוח חשמל עם גודל חיבור המתאים לרישיון.
    אבל יש תוספת,כאשר גודל החיבור במתקן מעל גודל הרישיון שבידם, הם יכולים לבצע טיפול מונע,בתנאי שהעבודות יתבצעו לפי תוכנית או פקודת עבודה שרשם
    חשמלאי בעל רישיון המתאים לגודל חיבור המתקן, במקרה זה הנדסאי יכול לרשום לראשי ומהנדס יכול לרשום לשניהם.
    לגבי שאלתך השנייה, שני המושגים דומים אבל אם להתייחס לחוק החשמל,נושא בדיקה ותחזוקה מוזכרת במספר פרקים.
    בפרק התקנת לוחות: "תחזוקת לוח"-לוח יתוחזק במצב תקין ויעיל; ליקויים בלוח יתוקנו ללא דיחוי.
    בפרק העמסה והגנה של מוליכים תקנה 14: "בדיקה תקופתית" -
    (א)במיתקן בעל זרם נקוב העולה על 3x160 אמפר יבוצעו, אחת לשנה, בדיקות אלה:
    1)כוונון המפסקים האוטומטיים בהתאם לרשום בסימון המבטח;
    2)בדיקה שהזרם הנקוב של המבטחים מתאים לתכניות המעודכנות של המיתקן;
    3)בדיקה שחיבורי המוליכים מהודקים היטב ולא נראים עליהם סימני חימום יתר.
    שיהיה בהצלחה.
    רועי אפללו

קודם כל תודה רבה על העזרה, פשוט הבנתי ממה שקראתי בהחלטות של וועדת הפירושים שרק בודק מוסמך יכול לבצע בדיקה תקופתית לפי החלטה 40-23 התייחסות לבדיקת מתקני חשמל - בהתאם לנדרש בתקנות החשמל, זה חשוב לי להיות בטוח כי כל אחד אומר משהו אחר ואני לא רוצה לעשות משהוא שאסור לי

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •