תוצאות 1 עד 3 מ 3

נושא: פירוק פאנלים של לוח

פירוק פאנלים של לוח

שלום חברים, שאלה קטנה ברשותכם.

אני כיום בעל רשיון חשמלאי ראשי. נתבקשתי ע"י לקוח שלי להתלוות לנציג חברה המבצעת צילומים תרמוגרפיים ולפתוח עבורו את הפאנלים של הלוחות במתקן הלקוח. אני יודע שחלק מהלוחות הם בעלי גודל חיבור של 3X400A ו-3X630. אמרתי ללקוח שהרשיון שלי אינו מתיר לי, עפ"י חוק, אפילו לפתוח את הפאנלים.

האם אני צודק בעניין? האם גם פירוק של פאנלים מוגדר כעבודת חשמל וצריך להתאים את גודל החיבור הראשי לרשיון החשמלאי הפותח את הלוח?

אשמח לשמוע דעתכם בנושא.

תודה.

שלום.
    הנושא של בדיקות ומדידות חשמל בכלל ומדידות תרמוגרפיות בכלל מוזכר בפרק עבודה במתקן חי ובסביבתו. ושים לב מה אומרות התקנות:
    14. מדידה ובדיקה חשמלית
    (א) מדידה במיתקן חי במתח נמוך תבוצע –
    (1) בידי חשמלאי בעל רישיון חשמלאי מוסמך לפחות או חשמלאי מסויג;
    (2) באמצעות מכשירי מדידה תקניים ומתאימים שתקינותם נבדקה קודם השימוש, ובמידת הצורך גם אחריו.
    בהמשך התקנה סעיף ג':
    (ג) קיים סיכון למגע מקרי של חלקי גוף האדם בחלק חי, ינקוט החשמלאי באמצעים מתאימים שימנעו הלם חשמלי או קשת חשמלית, באמצעות שימוש במחיצות,
    יריעות או כיסויים מבודדים או לחלופין בציוד מגן אישי כגון כפפות מבודדות, משקפי מגן או מגן פנים.
    כלומר, לפי החוק אתה רשאי לבצע פירוק של פאנלים או רכיבים מסויימים לצורך ביצוע הבדיקה.
    אם מכל סיבה שהיא אתה מרגיש שיש סכנה בביצוע הפירוק אתה חייב לנקוט באמצעי בטיחות.
    שיהיה בהצלחה.
    רועי

תודה רבה

היי רועי.
    עכשיו הכל מובן לי. העותק שלי של חוק החשמל מעודכן ל-2010 ושם זה טיפה שונה. אולי הגיע הזמן להפסיק להתקמצן ולרכוש עותק חדש.
    עזרת לי מאוד.
    תודה רבה על התשובה המפורטת.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •