תוצאות 1 עד 8 מ 8

נושא: סוגי כבלי הזנה

סוגי כבלי הזנה

רציתי לשאול מה ההבדל בין הזנה של 4 מוליכים ל5 ?
    אם מישהו יוכל לענות לי בבקשה

בכבל תלת פאזי:
    ארבעה מוליכים : R,S,T + אפס
    חמישה מוליכים : R,S,T + אפס + הארקה

ציטוט נכתב במקור על ידי גיא רט צפיה בהודעה
    בכבל תלת פאזי:
    ארבעה מוליכים : R,S,T + אפס
    חמישה מוליכים : R,S,T + אפס + הארקה
    תודה גיא אך לא התכוונתי לזה

איתי שלום .הזנה של מתקן מחברת חשמל תלוייה בסוג ההגנה של המתקן .כאשר סוג ההגנה במתקן הוא ארקת TT או שיטת הגנה איפוס מסוג T-N-C-S הזנת המיתקן מחברת החשמל יהיה ב-4 מוליכים 3פאזות+מוליך אפס .כאשר שיטת ההגנה במתקן היא איפוס מסוג T-N-S (שיטה זו מתאפשרת כאשר השנאי של חבקת החשמל נמצא בשטח המתקן ,או שהשנאי הוא פרטי כלומר המנייה של חברת החשמל נמצאת במתח הגבוה )הזינה למתקן תהיה ב-5 מוליכים 3-פאזות +אפס +מוליך ארקה.
    תודה שלימו

סוגי כבלי הזנה

תודה רבה שלימו

שאלה גם הנושא

באיזה מקרים אני משתמש בכבל בו מוליך האפס באות חתך כמו מוליך הפאזה למשל כבל (3x25+16)N2XY+16Cu או (4x25)N2XY+16Cu

תודה מראש.

ציטוט נכתב במקור על ידי ודים אלטשולר צפיה בהודעה
    באיזה מקרים אני משתמש בכבל בו מוליך האפס באות חתך כמו מוליך הפאזה למשל כבל (3x25+16)N2XY+16Cu או (4x25)N2XY+16Cu

תודה מראש.
    ודים שלום!
    אין איזשהו כלל מתי לתכנן שטח חתך מוליך האפס שווה לשטח חתך מוליכי המופע, אבל להלן ההסבר מדוע רצוי לתכנן כך.
    באופן כללי במוליך האפס במצב סימטרי לא אמור לזרום זרם לכן בעבר היה נהוג להוריד בחתך של מוליך האפס משיקולים כלכליים.
    כיום ישנם לרוב הצרכנים יש מערכות אלקטרוניות וספקי כוח דבר הגורם לכך שהצרכנים הנ"ל אינם לינארים, כלומר יש להם יישור גל במקום גל סינוס 50Hz
    וצורת גל הזרם אינה דומה לצורת גל המתח, מצב זה גורם להרמוניות בכפולות אי זוגיות 3,5,9 וכו' במוליכי המופע
    והסיכום האלגברי שלהם מתנקז למוליך האפס, כלומר גורם לזרם יחסית גבוה באפס
    במצב זה רצוי ששטח החתך של האפס יהיה לפחות באותו חתך כמו מוליכי המופע על מנת שהוא לא יינזק.
    ערב טוב.
    רועי
    לכן כיום

תודה רועי ! הסברת יפה מאוד.

אז בעצם אתה ממליץ לתכנן בכל אופו כבל עם מוליך שטח חתך של האפס כמו הפאזה?

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •