תוצאות 1 עד 6 מ 6

נושא: הארקה ואיפוס לפריסת בתים בקובץ מצורף

הארקה ואיפוס לפריסת בתים בקובץ מצורף

שלום רב,

אשמח לקבל המלצות לגבי ביצוע נכון של הארקות והגנות לפריסת הבתים כבשרטוט המצורף, האם אפשר לבצע איפוס לפריסה זו.

הסבר,
    ישנו פילר שכונתי, המזין מס' בתים דו-משפחתיים. לכל דו-משפחתי הארקת יסוד משותפת, במרחקים בין הבתים לפחות 15 מטר.
    לכל דירה בדו-משפחתי מגיע כבל ישירות מהפילר, המונים של כל הבתים מרוכזים בפילר.

מצאתי בתקנות התייחסות לבית דו-משפחתי, ולמספר קונפיגורציות אחרות אך לא למקרה שלי.

אבקש התייחסות לשני מצבים:
    1. פילר קיים, חלק מהמבנים קיימים (1,2,3)ולהם הארקת יסוד וטבעת משותפת (לכל מבנה בנפרד כמובן), להם הארקת הגנה בלבד. לשכונה זו רוצים להוסף עוד שני מבנים (4,5).
    2. כל הבניה חדשה, לא קיים דבר בשטח.

תודה, רז.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

איפוס במבנים צמודי קרקע

רז שלום,

מאחר וקיים ייסוד משותף לכל שני בתים, לצורך יישום איפס (TNCS) כשיטת הגנה נדרש איפוס יחיד לכל מבנה.
    פירוש הדבר הוא שלשני לקוחות יהיה איפוס אחד משותף כפי שמתואר בשרטוט המצ"ב.

השרטוט נלקח מאמר שפורסם בחברת חשמל המנחה כיצד לתכנן, לתאם ולבצע "איפוס בבניינים צמודי קרקע".
    כמובן שהמאמר מנחה כיצד לבצע איפוס במקרה שציינת אך כמובן שניתן ליישם גם TT במידת הצורך (אם הייסוד עולה על 20 אוהם ולא ניתן לבצע איפוס לדוגמה..)

בהצלחה,
    תמונות מצורפות תמונות מצורפות לחץ כדי להציג תמונה גדולה
שם:  איפוס יחיד.jpg‏
צפיות: 1276
גודל:  55.4 קילובייט
ID: 584  

תודה על התשובה המהירה,

את המאמר הזה במקרה הדפסתי אתמול בערב.

1. מה זאת אומרת "פס אפסים והארקות" ? משהו חדש? או פס אפס ופס הארקה שבינהם בוצע איפוס, ובמאמר קצת חסכו המילים ובשרטוט?

2.בעצם מה שאתה אומר, שכל מבנה יחובר לפי סכמה זו של דו-משפחתי, וכל הארקות של המבנים יצאו מהפילר לפה"פים דירתיים..

3.דבר נוסף, שימוש בכבל לפי הסכמה, מחייב אותי לשים את פה"פ בתוך לוח החשמל הדירתי, כי אחרת אין איך להגיע עם גיד הארקה של הכבל לפה"פ הדירתי. במקרה שלי, מדובר בלוחות יחסית קטנים, ללא נישה לארון החשמל. זה נראה לי די בעייתי לביצוע בפועל...... אשמח לשמוע דעתך על כך.

שוב תודה, רז.

שלום רז
    לגבי שאלתך בסעיף 1 : כן זה משהו חדש שהחליטו בחח"י מ2011

לגבי שאלתך בסעיף 2 : כן מוליך הארקה של הדירה יחובר לפס הארקות בפילר

לגבי שאלתך בסעיף 3 : במידה ואין נישה לארון החשמל , לדעתי אתה יכול להתקין את הפה"פ בגובה 1.8 מטר סמוך ללןח החשמל ולכסות אותו בקופסא מפלסטיק ולחבר במוליך הארקה בין פה"פ לבין פס הארקות בלוח החשמל .

בברכה

קובי

תודה קובי,

ברשותך אשאל עוד 2שאלות.

1. אם הפילר קיים, אפשרי לבצע בו גשר בין פס אפס לפס הארקה כדין "פס אפסים הארקות" ?

2. על הפילר מותקנת קופסת שרות עם שקעים חד ותלת פאזים (מוגני פחת). במצב שבו יש פס אחד, האפס והארקה לק' שרות בעצם יוצאים מאותו מקום. אין בעיה עקרונית/הגדרתית עם זה?

רז.

שלום רז

לשאלה 1 : אני לא מכיר את התמונה הכללית של כל החיבורים בין הפילר למבנים , ובטח לא יכול לתת לך הנחיות .

באופן כללי ביצוע איפוס מתבצע רק ע"י חח"י , ובמתקן חשמל שכל הלוחות הפילרים והשנאי הם פרטיים יש להתיעץ / לקבל אישור

ממתכנן המתקן החשמלי .

כנ"ל לגבי שאלה 2

בברכה

קובי

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •