תוצאות 1 עד 3 מ 3

נושא: אפשרויות חיבור גנרטור ארעי

אפשרויות חיבור גנרטור ארעי

ברצוני לשאול שאלה בנושא,

שימוש במשגוח קצת "מדאיג" אותי, כאשר מדובר בגנרטור נייד שמשמש עובדים שהם לא חשמלאים, אלא בנאים, מסגרים וכו'.

הגנרטור זז ממקום למקום כמה פעמים ביום וכמובן שאין חשמלאי באזור שבודק ומפקח.

כל עניין שימוש ברכיב אלקטרוני ובסליל הפעלה נראה לי כמקור לתקלות ואני לא מרגיש שלם עם השימוש בו.

1. האם פחת כהגנה בלעדית ניתן לשימוש בגנרטור נייד ועומד בדרישות החוק.

2. אם המבנה אותו בונים הוא בעל קונסטרוקצית ברזל עם הארקת יסוד, האם ניתן להתחבר לקונסטרוקציה עם מוליך מפה"פ גנרטור שישמש כמקור הארקה?

רז שלום
    אם להתייחס לפי החוק היבש הרי ששימוש בגנרטור המוגן בזינה צפה
    וכולל משגוח,חייב בפיקוח חשמלאי,ישנם מקרים יוצאים מהכלל שבהם
    פסקה ועדת הפירושים שימוש בגנרטור עם זינה צפה ומשגוח ללא פיקוח חשמלאי ובלבד שייתקימו תנאים מסויימים שבין היתר רשום
    שאופן שיטת הפריסה תכתב על ידי בודק סוג 3 והפריסה תהיה קבועה כלומר בכל פעם באותו אופן,ראה קובץ מצורף.
    02-21.pdf
    לדעתי הפסיקה לא נכתבה עבור מקרים שאתה מתאר אלה עבור גופי
    בטחון וצבא שצריכים לפרוש חפ"ק בשטח לזמן קצוב.
    למקרה שאתה מתאר צריך להיעזר בפרק בתקנות של אתרי בנייה
    ושם בין היתר יש דרישות נוספות להגנה,תעבור קצת על הפרק הנ"ל.
    ולעצם שאלתך ועדת הפירושים פסקה גם כאן בנושא אומנם לא על מקרה של גנרטור אבל על מתקן ארעי שגם יכול להיות מוזן מגנרטור
    והפסיקה אומרת שניתן להגן על ידי פחת כהגנה בלעדית ובלבד שיהיו פחתים נוספים כהגנה על בתי תקע כפי שדורשות התקנות,כלומר פחת ראשי ופחתים משניים על כל בית תקע,מצ"ב הפסיקה:
    17-03.pdf
    לשאלתך השלישית לא רק מותר אלה חייב לחבר את הגנרטור להארקה בשיטה מוארקת ובהחלט קונסטרוקציה ברזל עם הארקת יסוד יכולה להתאים.
    ולעצם הדאגה באופן כללי,ממסר פחת יכול להתקלקל באותו אופן שמשגוח יכול להתקלקל ובשני המקרים בא המחוקק וקבע בדיקות תקופתיות לממסר פחת באתרי בנייה,אחת לשבוע על ידי הלחצן וכו'
    ובדיקה לפעולת המשגוח מידי יום לפי הפסיקה.
    לסיכום:שני האביזרים יעשו את העבודה כמובן בתנאים שהחוק מכתיב לנו.
    שיהיה ערב שקט.
    רועי

תודה, רועי.

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •