תוצאות 1 עד 11 מ 11

נושא: בעיית הפרשי צריכה לצרכנים עם מערכות פוטו וולטאיות ביתיות

Hybrid View

ההודעה הקודמת ההודעה הקודמת   ההודעה הבאה ההודעה הבאה

בעיית הפרשי צריכה לצרכנים עם מערכות פוטו וולטאיות ביתיות

שלום.
    עבדתי 3 שנים בחברה למערכות סולאריות (עד לפני 4 חודשים) ונתקלתי בתופעה שבה הצרכנים מתלוננים על עלייה דרסטית בחשבונות צריכת החשמל.
    פנו אלי בסה"כ 5-6 לקוחות עם הבעייה ובהתחלה הייתי נותן הסברים שאולי השעון האנלוגי שהוחלף לדיגיטאלי לא היה תקין ולכן ספר פחות או כל מיני סיבות אחרות שהתקבלו ע"י הלקוחות והם לא חזרו אלי.
    שלשום התקשר לקוח (לשעבר) ואמר שהוא משכיר את הבית שעליו התקנו את המערכת ושבעקבות טענות של הדייר על חשבון חשמל "מנופח", הדייר הביא חשמלאי שהתקין לו שעון פרטי ותוך חודשיים הצטברו 700 קוט"ש הפרש בין המניה של חח"י לבין המונה הפרטי.
    למישהו יש הסבר לתופעה?
    כעת אני בטוח שגם אצל אלו שלא חזרו אלי, הייתה כנראה את אותה בעייה.

תודה, צבי.

שלום צבי

שמי קובי וגם אני מתעניין בנושא מערכות פוטו-וולטאיות בהספקים קטנים

אני לצערי לא יודע את התשובה לשאלתך ואני בטוח שגיא רט מנהל הפורום שבקיא מאוד בנושא מערכות פוטו-וולטאיות יענה לשאלתך .

היות ואתה כותב שעבדתה 3 שנים בחברה שהתקינה מערכות סולאריות , אולי תוכל לעזור לי ולמשתתפי הפורום בנושא של

הגנת מתקן פוטו- וולטאי קטן בפני מתחי יתר בצד ה-AC ( שאלה כזו כתבתי בפורום הזה בתאריך 2/11/2013

אבל עד היוום לא זכתה לתשובה )

בתודה

קובי

לפני כ...

שלום לכולם
    לפני כחודשיים שלושה התעניינו במקום עבודתי במערכת כזאת אולם בהספקים גדולים יותר
    ולפי ההסברים שקיבלנו הם שיש בנק שבו אתה צובר את הקילו וואטים שבהם אתה לא משתמש וזה מתקזז בחשבון
    אולי שווה לכם לפנות לחחי ולבדוק מה החוזה שיש לכם מול חחי כי אם אתה מייצר מספיק kw אתה לא צריך בכלל את חברת חשמל

קובי שלום.

אנחנו היינו מגנים באמצעות מגן ברק במקביל למפסק הראשי של המערכת.
    מצ"ב תמונה.
    זה רכיב לא יקר וקרו לי פעמיים שהמגן נשרף והחלפתי אותו- כלומר שאם הוא לא היה אז הממיר היה עלול להישרף.
    אם יש עוד שאלות- אשמח לעזור.

צבי.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים  

רועי שלום.

אתה מתכוון למערכת בהסדרת "מונה נטו".
    זו הסדרה שבה אתה מייצר את אותה כמות שאתה צורך.
    ככל שתייצר יותר ביום מסויים (למשל בקיץ) יישמרו לך קרדיטים לטובת צריכה באותו סכום למשך שנתיים.
    מיועד בעיקר לצרכנים גדולים שבעצם משלמים סכום גדול על בניית המערכת (מחיר של 8 שנים חשמל) ואז יש להם חשמל "חינם".
    בכל מקרה, זה לא נכון שלא צריך את חח"י כי מדובר במערכות מחוברות רשת (on grid) ולא במערכות עצמאיות (off grid).
    מה שאני שאלתי זה על הפרש במניית הצריכה בין מה שהלקוח מודד ע"י שעון פרטי שהוא התקין לבין מה שחח"י מחייבים אותו.

תודה בכל אופן,
    צבי.

משתמש מתחיל
    שלום לכולם,

בקשר למונה נטו או לכל שאר ההסדרות מול הרדשות , יש אמת מידה שמפורסמות ברשת ובאתר

מצ"ב לינק למונה נטו

http://www.doctorat.co.il/content/10...A0%D7%98%D7%95

בקשר לחשבונות גבוהים בלקוחות סולאריים ,

יכול להיות כמה דברים , הכל תלוי בחומרת המצב .

1. מיקום מונה הייצור , יש חשיבות למיקום. ככול שהמונה רחוק יותר מהממירים כך חשבון הצריכה יגדל , עבור מערכת 50 קו"ט עם 1.5% הפסדים בכבלים חשבון הצריכה החדשי יתפח ב כ 150 ש"ח .

2. כדאי להזמין את מחלקת מונים בטענה לשגיאות בקריאת ההספק.

3.יש לממירים גם צריכה עצמית , יש גם סוגי ממירים שנמצאים במצב "שינה" בלילה צריך לבדוק את ההספק במצב זה.

4. חברים כאן אצטרך את חזרתכם :

מניסיון המערכת "מלכלכת" את % ה THD בזרם בצורה משמעותית , הבעיות הגדולות מתגלות בעיקר בשילוב סוללות קבלים עם בקר הספק ומערכת סולארית , שוב , תלוי מי הדומיננתי מבין העומסים (הקבלים\ המערכת ).

לי ברור שיש בעיות של תהודה בזמן כניסת הכבלים ושהבקר יכול "להתבלבל" להכניס ולהוציא את הקבלים , זאת בגלל שאינו יכול לקבל קריאות זרם נכונות .

שאלתי היא , האם יש מצב שמשנה הזרם במונה חח"י רושם שגיאות כתוצאה מהרמוניות ?

שלום צבי לבנון
    תודה על תשובתך
    מהתמונה שצירפתה אני מבין שהתקנתם : מגן מתח יתר כמו שמתקינים בלוחות משנה , דרגת הגנה מסוג C

לפי תקן VDE, ואו דרגת הגנה ןן לפי תקן IEC , האם זה נכון ? .

אני מקווה שגם גיא רט מנהל הפורום יצטרף לדיון הזה ויוכל להשכיל אותנו מהיידע והנסיון שלו

לגבי השאלה שלי וגם של אלמוג יוסף

בברכה

קובי

שלום לחברי הפורום

האם למישהו מחברי הפורום יש תשובה לשאלתי , ולשאלה של אלמוג יוסף

בברכה

קובי

שלום רב,

הקשר בין הספק (או ליתר דיוק מקדם ההספק) לבין ההרמוניות מופיע באופן עקרוני בתשובה הנ"ל בפורום

המונים של חברת החשמל עומדים בכל התקנים המחמירים, תפקידם למנות את ההספק בפועל, כאשר יש הרמוניות גבוהות מאוד (בניגוד לתקנים המחייבים) ניתן לצפות לתפקוד לקוי של מכשירי חשמל שונים (ללא קשר למונים).

נושא ההרמוניות והשפעתם על קריאת משנה הזרם או המונים הינו נושא מורכב (ורגיש..) ומופיע בהרחבה במאמר הנ"ל. שפורסם באוקטובר 2013 בכתב העת של התאגדות המהנדסים.

שלום גיא

קודם כל תודה על תשובתך לשאלתו של יוסף אלמוג .

אבל האם תוכל בבקשה להתייחס לשאלתי לצבי לבנון :

"מהתמונה שצירפתה אני מבין שהתקנתם : מגן מתח יתר כמו שמתקינים בלוחות משנה , דרגת הגנה מסוג C

לפי תקן VDE, ואו דרגת הגנה ןן לפי תקן IEC , האם זה נכון ? ".

בתודה

קובי

PV

ציטוט נכתב במקור על ידי צבי לבנון צפיה בהודעה
    שלום.
    עבדתי 3 שנים בחברה למערכות סולאריות (עד לפני 4 חודשים) ונתקלתי בתופעה שבה הצרכנים מתלוננים על עלייה דרסטית בחשבונות צריכת החשמל.
    פנו אלי בסה"כ 5-6 לקוחות עם הבעייה ובהתחלה הייתי נותן הסברים שאולי השעון האנלוגי שהוחלף לדיגיטאלי לא היה תקין ולכן ספר פחות או כל מיני סיבות אחרות שהתקבלו ע"י הלקוחות והם לא חזרו אלי.
    שלשום התקשר לקוח (לשעבר) ואמר שהוא משכיר את הבית שעליו התקנו את המערכת ושבעקבות טענות של הדייר על חשבון חשמל "מנופח", הדייר הביא חשמלאי שהתקין לו שעון פרטי ותוך חודשיים הצטברו 700 קוט"ש הפרש בין המניה של חח"י לבין המונה הפרטי.
    למישהו יש הסבר לתופעה?
    כעת אני בטוח שגם אצל אלו שלא חזרו אלי, הייתה כנראה את אותה בעייה.

תודה, צבי.
    לגבי המונה שהותקן ע"י חשמלאי
    שהלקוח יבדוק האם כאשר המערכת עובדת ואין צריכה האם המונה מסתובב/סופר הפוך??

תגיות עבור הנושא הזה

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •