תוצאות 1 עד 8 מ 8

נושא: שנאי פתוח

שנאי פתוח

שלום רב
    ראיתי בסכמת מתח גבוה בכניסת חח"י משולש פתוח, ולאחר מכן בכל יציאה של שנאי משולש פתוח.
    מה הסיבה?
    לא מספיק רק בכניסה חח"י?, אני מבין שזה לצורכי הגנה וואטמטרית...
    תודה

הגנה וואטמטרית

בהגנה וואטמטרית (או הגנת פחת כיוונית כפי שצויין במאמר הנ"ל), תפקיד המשלוש הפתוח הוא לזהות שינוי במתח כתוצאה מקצר של אחת הפאזות לאדמה (במשטר עם סליל פטרסון).

במסדר במתח גבוה, כאשר מדובר באותם פסי צבירה, נדרש משולש פתוח אחד ומשנה זרם מסכם עבור כל יציאה על מנת להבטיח סלקטיביות בין הקווים.

שים לב לאופן ההגנה בשרטוט המצ"ב :

הגנה וואטמטרית.jpg

גם כאן אני מציע שתעלה את התוכנית על מנת להעמיק את הדיון, תודה.

העלתי את הקובץ

שלום גיא
    מצ"ב הקובץ עליו אשמח לקבל מידע נוסף.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

סלקטיביות

שלום גיא
    לא ברור לי כיצד מתבצעת הסלקטיביות.
    בהתייחס לשרטוט, עבור כל יציאת שנאי מותקן משולש פתוח ושנאי מסכם, אורך כבל מתח גבוה עד לשנאי מוערך במטרים ספורים, האם חוששים מקצר במקטע בין
    מסדר מ.ג ועד לשנאי?

שאלות לגביי השרטוט

שלום גיא
    1.איזה הגנות קיימות בשרטוט?
    2.בהתייחס למאמר שפרסמת "שימוש במשנה המתח, מסוג משולש פתוח, של הגנה וואטמטרית, לצורך קבלת אינדיקציה על מצב הרשת וזיהוי הפאזה המקוצרת לאדמה" ניתן להבין ששימוש בהגנה וואטמטרית בד"כ מיושמת בתחנות חח"י ואילו ההגנה המצויה אצל צרכני מ.ג היא פחת כיווני ולא הגנה וואטמטרית, האומנם?
    תודה

Post שנאי פתוח - תוכנית חד קווית

בתוכנית המצורפת ישנם 8 תאים המרכיבים את המסדר במתח גבוה.

תפקידם (ובעיקר מיקומם) של משני המתח במסדר הנ"ל קשור באופן ישיר למשטר התפעולי של המתקן.

תא 1 - הזנה ראשונה במ"ג מחברת החשמל.
    תא 2 - הזנה מגנרטור לפס"צ במ"ג (באמצעות StepUp)
    תא 3 - הזנה במ"ג ל-RMU
    תא 4 - מגשר
    תא 5 - הזנה מגנרטור לפס"צ במ"ג (באמצעות StepUp)
    תא 6 - לשנא מקומי
    תא 7 - הזנה במ"ג ל-RMU
    תא 8- הזנה שניה במ"ג מחברת החשמל.

מיקום משני המתח נקבע בהתאם למשטר העבודה במתקן ..לדוגמא :

א. במצב שגרה, קיימת הזנה אחת מחברת חשמל : תא 1 מחובר, תא 8 מנותק, גנרטורים מתא 2 ו-5 מנותקים, מגשר בתא 4 - מחובר.
    ב. במצב תפעולי מיוחד, בו מחוברות בו זמנית שתי ההזנות מחח"י : תא 1 מחובר, תא 8 מחובר, גנרטורים מתא 2 ו-5 מנותקים, מגשר בתא 4 - מנותק.
    ג. במצב תפעולי בשעת חירום ללא הזנת חח"י אלא גנרטורים: תא 1 מותק, תא 8 מחובר, גנרטורים מתא 2 ו-5 מחוברים, מגשר בתא 4 - מנותק.

ניתן לראות בשלושת הדוגמאות הנ"ל, שבכל פעם רק משנה מתח אחד בשימוש (מאחר ושאר משני המתח מנותקים בתאים האחרים)

תודה

תודה רבה גיא!
    מהי הגנה דיפרנציאלית?

אני ממליץ שתעלה שאלה חדשה בפורום בנושא ההגנה הדיפרנציאלית

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •